Dveře 2018-08-14T08:58:17+00:00

Posuvné balkónové dveře najdou uplatnění zejména ve větších prosklených stěnách a v místech, kde je v interiéru málo prostoru.

Standardní posuvné stěny jsou konstrukčně shodné s balkónovými dveřmi Při zavření je posuvná část v jedné rovině. Při otevření vyjíždí posuvná část před část pevnou /směrem do interiéru/ a posouvá se do stran. Ve spodní části je stejně jako u standardních balkónových dveří okenní rám s rámovou okapnicí. Posuvný mechanický systém obsahuje také sklopnou polohu křídla pro ventilaci.

Posuvné dveře je možné vyrábět ve 2 variantách:

  • první varianta je klasický posuv, kdy musíme křídlo po otevření vlastní silou vysunout a teprve pak můžeme otevírat do boku – je vhodné pro menší křídla.

  • druhá varianta tzv. zpřažené nůžky je kování zpřevodováno tak, že jednoduchým otočením kliky se křídlo samo vysune a následně pak už můžeme otevírat do boku. Tuto variantu lze použít u větších křídel.

Posuvné dveře je možné vyrobit v jednokřídlé nebo dvoukřídlé variantě, popř. v jejich různých kombinacích. Tyto posuvné dveře je možné použít i s jinými okenními prvky.

Mají jednokřídlové i dvoukřídlé provedení a mohou mít bezbariérové provedení s hliníkovým dvoupalcovým prahem.

Standardně je u nich jednostranná okenní klika, ale je možnost i oboustranné kliky se zámkem.

Balkónové dveře je možné skládat do sestav s dalšími okny a okenními prvky s pevným zasklením, nadsvětlíky.

Speciální posuvné stěny HS Portál jsou konstrukčně zcela odlišné od standardních posuvných dveří. Sestavu tvoří masivní hlubší rám, do něhož jsou speciálním systémem s odsuvně zdvižným kování osazeny posuvné a pevné části. Posuvná křídla jsou umístěna v jiné rovině než některé prvky. Manipulace s posuvnými křídly je pohodlný a snadná – jednoduchým pohybem kliky je křídlo nadzvednuto a lze ho pak snadnou odsunout. Váha z posouvaného křídla je přenášena přímo do prahu, proto tento systém umožňuje použití mnohem větších křídel než standardně používaná provedení posuvných dveří. Spodní část tvoří snížený hliníkový práh,který je z větší části zasazený pod čistou podlahou a pouze 5 mm nad čistou podlahu. HS Portál si poradí s plochami do 12 m šířky a přitom posuvné dveře do 400 kg se pohybují lehce. Díky mnoha inovativním prvkům, jako tlumiče dovírání, elektrické pohony, bezbariérové prahy apod. je jejich funkce ještě komfortnější.

Současně s výrobou eurooken, balkónových, posuvných dveří a HS portálů vyrábíme i vchodové dveře ze stejných profilů. Kvalitní bezpečné vchodové dveře jsou chloubou každého domu.

Vchodové dveře z EURO profilů se vyznačují řadou výhod. Obdobně jako u oken se jedná především o tvarovou stálost a pevnost a výborné tepelně izolační vlastnosti.

Vysokou bezpečnost vchodových dveří zaručuje tří až pětibodový bezpečnostní zámek a štítek s překrytím vložky proti odvrtání /poloautomat/.

Vchodové dveře stejně jako dřevěná okna vyrábíme na zakázku. Je tedy možné vytvořit jakékoli členění skel či kazet dle přání a fantazie zákazníka.

Nenašli jste, co jste hledali? Máte zájem o více informací?

Kontaktovat